ویکی پیانو
بدون نظر مشاهده

ساراباند Saraband

ساراباند


نویسنده و کارگردان: اینگمار برگمن

بازیگران: لیو اولمان-ایرلند ژوزفسون

ساراباند (به انگلیسی: Saraband) نام یک فیلم سوئدی به کارگردانی اینگمار برگمان است. این فیلم در سال ۲۰۰۳ ساخته شده‌است و آخرین فیلم برگمن می باشد.
داستان فیلم

«مارین» که یک وکیل است پس از۳۲ سال دوری و بی خبری به دیدن شوهر سابقش «یوهان» می‌رود که حالا با پسرش «هنریک» و نوه‌اش «کارین» در خانه‌ای ییلاقی و دورافتاده در سوئد زندگی می‌کند. کارین که نزد پدرش درس نواختن ویولنسل می‌گیرد برای مارین از شقاوت و خودمحوری پدرش می‌گوید، از آن طرف، هنریک که سوگوار از دست دادن همسرش آنا است، به کارین التماس می‌کند تا او را ترک نکند. هنریک از پدرش تقاضای گرفتن ارثیه‌اش را می‌کند تا بتواند برای دخترش ویولنسل بهتری بخرد، اما پدربزرگ با رد کردن این پیشنهاد پسر را از خود می‌رنجاند. هنریک با مارین درباره امکان به دادگاه کشیدن پدرش صحبت می‌کند و او را از این همه انزجار و خشم نسبت به پدر، شگفت زده می‌کند. یکی از دوستان اهل موسیقی یوهان، که متوجه استعداد کارین در نواختن ویولنسل شده، اظهار آمادگی می‌کند که خرج تحصیل او را در دانشگاهی در هلسینکی بپردازد.
کارین به مارین می‌گوید که مادرش در نامه‌ای خطاب به پدرش از او خواسته‌است که از وابستگی بیمارگون به دخترش بپرهیزد. اما پدر به این موضوع بی توجه‌است. هنریک از دختر می‌خواهد که با هم کنسرتی براساس قطعه‌ای از باخ، اجراکنند. اما دختر به بهانه اینکه برای دو سال آینده با یکی از دوستانش عازم شهری دیگر برای تحصیل است پیشنهاد پدر را رد می‌کند. وقتی هنریک اقدام به خودکشی می‌کند با عکس العمل تلخ پدر مواجه می‌شود. پس از گذراندن یک شب هولناک، مارین برای ما می‌گوید که در این فاصله از شوهر سابقش بی خبر بوده‌است، و آنجا است که یاد دخترش می‌افتد که مبتلا به بیماری فراموشی است، انگار برای نخستین بار حس مادری در او دوباره جان می‌گیرد.

saraband

Saraband3

SVT1 onsdag 3 december 2003 kl 21.30: I Bergmans regi Bildtext:  Ingmar Bergman instruerar Julia Dufvenius och   sminkör Cecilia Drott ordnar håret på Liv Ullmann under inspelningen av Saraband. Foto: Bengt Wanselius Bilden får endast användas i programpresenterande sammanhang. Fotografens namn, Sveriges Television samt programmets titel ska alltid anges.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری با علامت *مشخص شده اند *

1 + 16 =

RELATED ARTICLES
تماس با ما
تلفن:32523891 -026
ایمیل :info@wikipiano.ir
وب سایت:www.wikipiano.ir
خبرنامه

Back to Top