ویکی پیانو
بدون نظر مشاهده

یوجا وانگ Yoja Wang


یوجا وانگ (زاده ۱۰ فوریه ۱۹۸۷) نوازنده پیانو اهل کشور چین است.

یوجا وانگ در تاریخ ۱۰ فوریه ۱۹۸۷ در پکن و در خانواده‌ای اهل موسیقی به دنیا آمد. مادرش ژای رقصنده و پدرش وانگ ژیانگو نوازنده سازهای کوبه‌ای است و هر دو در پکن زندگی می‌کنند. یوجا آموزش موسیقی را از ۶ سالگی آغاز کرد. در ۷ سالگی وارد هنرستان مرکزی موسیقی شد و سه سال آنجا تحصیل موسیقی کرد. در ۱۱ سالگی به عنوان جوانترین هنرآموز در دانشگاه مونت رویال کلگری کانادا پذیرفته شد.سپس به آموزشکده موسیقی کورتیس در فیلادلفیا رفت و در مه ۲۰۰۸ میلادی فارغ‌التحصیل شد.
فعالیت حرفه‌ای
یوجا وانگ علی‌رغم سن اندکش یکی از بهترین نوازنده‌های جهان به شمار می‌رود و با بسیاری از ارکسترهای معروف جهان برنامه اجرا کرده است.او درباره شیوه و فلسفه نوازندگیش چنین می‌گوید:
من در پی رسیدن به نوعی حالت شیفتگی و هیجان هستم که بر مخاطب اثر بگذارد و احساساتش را برانگیزد. آن نوع موسیقی باشد که همانند سیل، شنونده را با خود می‌برد
به خاطر سرعت بالای انگشتانش بر روی پیانو به او نام «انگشتهای پرنده» را داده‌اند. یوجا وانگ معتقد است نرمش انگشتهایش را مدیون مادرش است که یک بالرین بوده و انگشتهایش را مرتباً کش می‌آورده است. به همین دلیل همه جا می‌روند و می‌تواند قطعات پیجیده پیانو را بنوازد.در سال ۲۰۰۹ اولین لوح فشرده نوازندگی یوجا وانگ مشتمل بر سونات‌ها و اتودهایی از شوپن، اسکریابین و لیست منتشر شد.در سال‌های ۲۰۱۰، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ نیز آثار دیگری از او منتشر شد.
جوایزی که یوجا وانگ کسب کرده است:
۲۰۰۶ جایزه هنرمند جوان گیلمور
۲۰۰۹ هنرمند جوان سال گرامافون کلاسیک
۲۰۱۰ برنده کمک هزینه آوری فیشر
۲۰۱۱ جایزه هنرمند جوان سال اکو کلاسیک

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری با علامت *مشخص شده اند *

4 × 1 =

RELATED ARTICLES
تماس با ما
تلفن:32523891 -026
ایمیل :info@wikipiano.ir
وب سایت:www.wikipiano.ir
خبرنامه

Back to Top